Kancelaria jest prowadzona przez doświadczonego radcę prawnego - Bożenę Turecką.  Ukończyła  stacjonarne studia w Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) -Wydział Zarządzanie z wynikiem bardzo dobrym. Rok później obroniła pracę magisterską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (również studia stacjonarne). Po odbyciu trzyletniej aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie otrzymała tytuł  radcy prawnego. Obecnie doktorantka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Doświadczenie zawodowe zdobyła wykonując początkowo  pracę w jednym z największych banków w Polsce, gdzie przygotowywała wnioski kredytowe, a także przeprowadzałaoperacje rachunkowe związane ze zdolnością kredytową klientów. Sporządzała również projekty umów kredytowych wraz zabezpieczeniami zapłaty kredytu. Podjęła również  pracę w Biurze Prawnym, gdzie samodzielnie sporządzała pisma procesowe z prawa cywilnego, handlowego, pracy, a także uczestniczyła w zgromadzeniach wspólników lub akcjonariuszy spółek handlowych. Reprezentowała również strony na podstawie substytucji  przed sądami i urzędami. 

 

Przez ostatnie osiem lat  prowadziła obsługę prawną  jednej z największych krakowskich spółek akcyjnych (branża budowlano – przemysłowa) należącej do międzynarodowej grupy kapitałowej.  W 2003 roku przeprowadziła fuzje spółek zależnych poprzez przejęcie zgodnie z przepisami kodeksu spółkę handlowych o wartości kilkunastu milionów złotych.

 

Posiada wieloletnią praktykę w sporządzaniu  opinii prawnych, umów z zakresu prawa cywilnego (w szczególności umowy o roboty budowlane i podobne), pracy, negocjacji kontraktów o bardzo dużej wartości zamówień (kilkadziesiąt milionów złotych). 

 

Doświadczenie zawodowe poparte jest również czynnymi udziałami jako pełnomocnik osób fizycznych i przedsiębiorców w toczących się procesach przed sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym, głównie z zakresu prawa cywilnego,  pracy, gospodarczego, rodzinnego i upadłościowego. 

 

Uczestniczyła w licznych krajowych i zagranicznych szkoleniach z zakresu stosowania prawa europejskiego  i reprezentowania pokrzywdzonych  przed Trybunałem w Strausburgu.  

 

Włada językiem angielskim.

 

Siedziba Kancelarii

ul. Kalwaryjska 9-15

30-504 Kraków

tel: (48) 12 345 46 51

fax: (48) 12 345 47 88

email:kancelaria@btradca.pl

www.btradca.pl

Newsy

15.10.2015 Inflacja IX 2015

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze, wrześniowe dane dotyczące inflacji. Tym razem, podobnie jak w sierpniu, ceny towarów i usług konsumpc ... więcej »

15.10.2015 Szybkie przelewy, szybkie płatności. Taka będzie przyszłość

Szybkie płatności zawładnęły sercami konsumentów. I nic w tym dziwnego, skoro dużej rzeszy z nas zdarza się w pośpiechu i na ostatnią chwilę płacić za ... więcej »

15.10.2015 Gospodarka strefy euro radzi sobie nieźle

Gospodarka strefy euro kontynuuje stopniowe ożywienie, korzystając z niskich cen energii, wcześniejszego osłabienia kursu euro, rosnącego popytu w USA ... więcej »

15.10.2015 Nowe technologie - nowe problemy

Postęp technologiczny cieszy, ale potrafi przysporzyć także problemów. Najlepszym dowodem na to mogą być wyniki ostatniego badania Bitdefender, z któr ... więcej »

15.10.2015 Sprzedaż VAT marża samochodu: istotny zamiar sprzedaży

W 2014 r. organy podatkowe w wydawanych interpretacjach zaczęły przyznawać podatnikom prawo do sprzedaży środków trwałych w procedurze VAT marża, jeże ... więcej »

[ 1 ] . 2 . 3 ... 15 następne »
źródło: eGospodarka.pl